Széchenyi fejléc

ÉLJEN A STEAMPUNK!

A Szolnok TV filmje iskolánk tanulóiról elérhető a tv facebook oldalán

SZIG művészeti

Polgár Kristóf
A Magyar Írószövetség Debüt-díjasa

Polgár Kristóf

Sisi-kvíz verseny

sisi kvíz

24 órás vetélkedő
I. helyezés

24 órás vetélkedő

SAKK-MATT A magyar festészet napja alkalmából

Művészeti Szakgimnázium

Életképek a Szent-Györgyiben lévő szakgimnáziumi órákról.

Művészeti Szakgimnázium

Török Judit
Több évtizedes kiemelkedő munkájáért Török Judit tanárnőnek Életmű Díjat adományoztak

Diákolimpia
Diákolimpia IX. helyezés

57. Kazinczy-verseny

Sportolóink sikerei:

A megyei mezei cross diákolimpián a VI. korcsoportos lányok 1., az 5. korcsoportosok 2. helyet szereztek. Mátyás Hanna korcsoportot lépve is megőrizte egyéniben az 1. helyét. Gratulálok valamennyi versenyzőnek, akik a zord időjárás ellenére is sikeresen, fegyelmezetten vették az akadályt, teljesítették a 3000-4500 m-es távokat,

Képes beszámoló »

Szónoklatverseny

Kadosa Patrik 11. E osztályos tanulónk a Kossuth Szövetség és az Országos Széchenyi Kör által 2023.március 31-re meghirdetett országos szónoklatversenyen 2. helyezést ért el.
A kötelezően megadott Kossuth-szónoklat előadása után a szabadon választott szövege Deák Ferenc Húsvéti cikke volt.
Felkészítő tanára: Gerőcs Márta
Gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez!

KartográfiaMegnyílt Kartográfia kiállításunk. 32 tanuló alkotásával. A kiállítás tematikája a térképek világa, különös tekintettel Szolnok városa. A diákok a térképek formanyelvét értelmezték újra, a művészet eszközeivel. A célunk az volt, hogy a térképek formavilágát, hogyan tudjuk képzőművészeti kompozíciókba áthelyezni. Ezt érdemes megnézni!

Helye: TISZApART MOZI

Szenti Ernő megyei rajzverseny

Iskolánk tanulói kitettek magukért! Nagy Eszti 10. C III. hely színes csendélet, Bencsik Lehel 10. C III. hely portré, Kocsis Viktória 9.C színes portré III. hely, Márton Emese 10.E III. hely színes csendélet, Révi Dorina 10. C II. hely csendélet!
Büszkék vagyunk még Perlaki Gergőre, Ördög Pannára és Orisek Natáliára aki a VIZU színeit képviselte: II. hely.

Képes beszámoló »

2023.február 17-én köszöntik a 2021-2022-es tanév diákolimpiai bajnokait a Városháza dísztermében. Iskolánk jelenlegi és volt diákjai közül az alábbiak kaptak meghívást: Pádár Luca evezős (edző: Molnár Dezső), Géczi Georgina fitkid (edző: Uj-Nagy Darinka), Hoffer Norbert judo (edző: Török Ferenc), 4x 50 m-es gyorsváltó tagjai: Fehér Patrik, Rikk Dávid, Melkuhn Brúnó, Németh Bence, gerelyhajítás csapatbajnokság országos bajnokai: Makai Anna, Gulyás Johanna, Gál Zita, Szécsi Kitti, Maródi Dorka (edzők: Ormay Anikó, Gál Mihály).
Testnevelők: Honti Viktor és Török Judit

A profik után, most Maroska Marianna tanárnő vezetésével az amatőr kosaras fiúk kezdik meg a diákolimpiai versenysorozatot. Az amatőr jelző az esetükben csak arra utal, hogy nem igazoltak, hisz színvonalas küzdelmeket, kosárlabdát láthatnak azok, akik látják őket játszani.

Karácsonyi kiállítás a ZÖLD-ben

Kiállítás

Fordul a fény - karácsonyi összejövetel és kiállítás a Zöldház előtti téren

Folytatás »

Bíró Boldizsár

Haza és Haladás országos történelmi verseny

Adventi Széchenyi-túra 2022

Sportolóink sikerei

Szalagtűzés

2022 Szalagtűzés

2022. október 22-én megtartottuk hagyományos szalagtűző ünnepségünket.

24 órás vetélkedő.
II. helyezés

Szolnok televízió filmja az iskoláról

Igazgatói köszöntő

Gimnázium

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm iskolánk honlapján, amelyen igyekszünk tájékoztatást adni leendő, jelenlegi és egykori tanítványainknak és szüleiknek egyaránt.

Folytatás »